Blog

img
img
img
img
shape
shape
blog-details

Instagram Akış Yenilenmedi Hatası 2019 Resimli Anlatım Çözüldü

Son günlerde sıkça gündeme gelen konulardan bir tanesi Instagram akış yenilenmedi hatası. Uygulamayı kullanırken ara ara bu sorunlarla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bu durumda belli başlı çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Bunları denedikten sonra, sorunun kaynağına inebildiyseniz ortadan kalkacaktır. https://popileriz.com/ sitemizde bu konu hakkında detaylı tüm anlatımları okuyabilirsiniz.

Yazımızda uygulamanın akış yenileme hatası nasıl çözülür, neyden kaynaklıdır detaylı olarak değineceğiz.

Instagram akış yenilenmedi hatası neyden kaynaklı olabilir?

Instagram konusunda en çok arananlar arasında bu soru yer almaktadır. Bir çok kişi bu sorunla karşı karşıya kalmaktadır. Peki akış yenilenmediğinden emin misiniz? Bazen takipçileriniz paylaşım yapmaz.  Ya da az paylaşım yapabilir. Bu durumda aynı gönderiler sürekli ekranda kalacaktır. Bu da akış yenilenmiyor algısı ortaya çıkarabilir. Sorunun gerçekten olup olmadığını anlamak için bu noktaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kontrol bitti ve sorun var. Uyarı aldınız. Bu uyarının nedenini anlamak aslında o kadar da zor değil. Birkaç nedenden dolayı bu sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bir çok neden olmasına rağmen bir iki tanesi daha belirgin ve bilinendir. Bu uyarıyı almanıza neden olan başlıca maddeler:

İnternet bağlantısı

Bu hatanın ortaya çıkmasının temel nedenlerinden bir tanesi, kullandığınız internet bağlantısıdır. İnternet bağlantınız zayıf ya da çekmiyorsa bu tür durumlarla karşılaşma ihtimaliniz artar. İnternet gerekli komutu uygulamaya vermediği için, akış yenilenmedi uyarısıyla karşı karşıya kalırsınız. Bu durumda işe ilk olarak, internet bağlantınızı kontrol ederek başlayabilirsiniz. Bunun için https://www.instagram.com/ adresine girerek detaylı kontrol edin.

İnternet bağlantınızda sorun varsa ya internet bağlantısının hızlı olduğu bir tarifeye geçin. Ya da daha hızlı çeken bir operatöre geçiş yapabilirsiniz. Sorunun nedeni buysa, bu şekilde çözüm üretmeniz mümkün.

İnternet bağlantısı sorunlarında bağlantının nereden olduğu da önemlidir. Wifi mi kullanıyorsunuz yoksa kendi internetinizi mi? Sorunlar bazen bu bağlantı noktalarından kaynaklı olabilir. Bu durumda ağları kontrol etmek gerekiyor. Eğer wifi kullanıyorsanız başka internetten bağlanmayı deneyin. Sorun buradan kaynaklıysa kolay bir şekilde çözülecektir.

Instagram kaynaklı sorunlar

İnternetle alakalı bir sorun yoksa, sorun büyük ihtimalle Instagram’ın teknik yapısından kaynaklıdır. Bu durumda yapılabilecek çok bir şey yoktur. Instgaram’ın destek bölümüyle irtibata geçerek durumu onlara anlatabilir ve yardım isteyebilirsiniz. Bu süreçte çözüm, onlara bağlı olduğu için beklemekten başka bir yol görünmüyor. Bu nedenden dolayı sorun ortaya çıktığında hem akış yenilenmez hem de fotoğraflarınızı göremeyebilirsiniz. Instagram akış yenilenmedi hatası aldığınız an uygulamayla irtibata geçip beklemek daha sağlıklı olacaktır.

Arama motoru taramaları verileri

Sorunların çoğu internet bağlantısı ya da Instagram’dan kaynaklı olmaktadır. Ancak tarama verileri de zaman zaman bu soruna yol açabilmektedir. Sorunun bundan kaynaklı olup olmadığını anlamak için tarama verilerini temizlemeyi deneyin. Bunun için ilk olarak telefondan ayarlar bölümüne girin. Uygulamalar bölümünde kullandığınız arama motorunu bulun. (Tüm arama motorlarında bu işlemi uygularsanız daha iyi olabilir.) Bu arama motoruna tıkladığınızda tarama verilerini temizle, ön belleği sil gibi seçenekler karşımıza çıkacak. Buradan her şeyi temizleyerek, arama motorunuzun hafızasını tazeleyebilirsiniz. Sorun arama motoru tarama verileri ile alakalıysa Instgaram girişlerinizde sorun yaşanmayacaktır.

Ek olarak

https://popileriz.com/blog sitemizden bu ve benzeri yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

-Uygulama güncellemelerinde bazen sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyin. Bunun için telefonunuzun ayarlar bölümüne gelin. Uygulamalar bölümünden Instagram uygulamasını bulun. Ve kaldır deyin. Sonrasında tekrar yükleme işlemlini gerçekleştirin. Yükledikten sonra telefonu kapatın açın.

-Telefonunuzun ayarlar bölümüne girin. Bu bölümden uygulamalar kısmından Instagram uygulamasını bulun. Uygulamaya tıklayın ve önbelleği temizle, verileri temizle seçeneklerine tıklayın. Bunlara tıkladığınızda uygulamanın hafızası tamamen temizlenmiş olacak. Uygulamaya tekrardan kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

-Bilgilerinizi yedekledikten sonra telefonunuzu sıfırlayın. Sorun yapılan yanlış bir ayardan kaynaklıysa ortadan kalkacaktır. (Yedekleme sonrası telefonda yer alan tüm bilgiler gidecektir. Bu nedenle kişiler, fotoğraflar ve diğer tüm bilgilerin yedeğini almanız gerekmektedir.)

onuç

Bu yazıda Instagram akış yenilenmedi neden alınır ve çözümü nedir sorularına detaylı olarak cevap bulduk. Artık sorunun nedenleri ve çözümlerine dayalı aşamaları biliyorsunuz. Unutmayın ki bu yöntemler olası ihtimallerdir. Sorun başka nedenlerden de kaynaklı olabilir. Çözüm yoksa https://www.instagram.com/  adresinden Instagram destek ekibi ile irtibata geçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Umarım yazımız sorunlarınıza çözüm üretebilmiştir. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle.

Üst