Oops! 404

sayfa bulunamadı

1 Bitcoin ve alternatif sanal para birimleri | Popileriz.com | İnstagram ücretsiz Takipçi İnstagram Beğeni
Bitcoin ve alternatif sanal para birimleri"

Bitcoin ve alternatif sanal para birimleri

Bitcoin, tartışmasız Dünya’nın en iyi sanal para birimleri arasında yer almaktadır. Özellikle değerinin yüzlerce dolar civarına kadar çıkması, herkesin Bitcoin gibi sanal para birimlerine yönelmesine neden oldu. Son zamanlarda “sana para birimleri” yaygınlığını ön seviyelere çekmeye başladı. Bunlar arasında ilk çıkışını Bitcoin yapması ve kısa süre içerisinde milyarlarca dolarlık bir yatırım alması sebebiyle firmanın daha sık bilinmesi ve tercih edilebilmesini sağlamıştır. Şimdi sizlere Bitcoin dışında ülkemizde ve Dünya’da popülerlik etmiş olan alternatif para birimlerini sıralıyoruz;

Litecoin!

Bitcoin protokolü ile hemen hemen aynı çalışan 2011 yılında kullanıma sunulan Litecoin, kendi alanında 84 milyonluk bir sanal para birimi barındırıyor! Bugüne kadar sadece %20’lik bir kesimi piyasaya sürülse de, 17 milyon Litecoin Dünya standartlarında kullanılmaktadır. Litecoinlerin toplam değeri ise ortalama 50 ila 60 milyon dolar arasında olduğu düşünülmektedir. Ayrıca Litecoin ile yapılan işlemlerin, Bitcoin’e nazaran daha hızlı gerçekleştiği ve bu para miktarının Bitcoin’e nazaran daha değerli olduğu bilinmektedir.

Amazon Coins

Amazon, finans dünyasının geleceği olarak bilinen sanal para birimini yakın geçmişte kitleler ile buluşturmuştu. Amazon Coins olarak bilinen ve birimin ilk kullanıcıları tarafından tasarlanan bu ürün, her kullanıcı için toplam 5 dolar değerinde ki 500 Amazon Coins hesaplarını aktif hale dönüştürdü. Bitcoin’e benzer bir protokolü olmayan firma, aynı kategoride değerlendirilebilecek olsa da Facebook Credits gibi içerik satın alma kontrolünde aktif bir rol oynayacak. Amazon’un para birimleri farklı sitelerde de kullanım sağlamakla beraber, sizlere e-ticaret sitelerinde alışveriş yapma seçenekleri sunacak.

Freicoin

100 milyon Freicoin’in çıkmasıyla beraber bir protokol oluşturuldu ve aynı Litecoin’de olduğu gibi, henüz %20’lik kısmı Pazar payında yer alıyor. Şuan Bitcoin veya Litecoin kıyaslandığı zaman, Freicoin’in ortalama 100 kadar kullanıcısı bulunuyor. Freicoin, diğer sanal para birimlerinde olduğu gibi merkez değil, aynı zamanda şaffaf, hızlı ve güvenilir ödeme yöntemleri yaratıyor. Freicoin’in kurucusu Mark Friedenbach, şuan Freicoin için birkaç niş pazarda kullanıldığı ve daha fazla kullanımı için çalışmaların sürdüğünün altını çiziyor.

Ripple

Ripple, bir ödeme network’ü olarak sektörde yer alana, Silikon Vadisi’nde OpenCoin tarafından geliştirilen bir firmadır. 100 milyar kadar yaratılmış Ripple, 50 milyar kadarını önümüzdeki yıllarda ise OpenCoin üretimi ile dağıtmaya başlayacak. Kişi başı ise 2000 Ripple, 40 bin kişiye kadar verilecek. Bitcoin protokolü ile kıyaslandığı zaman daha farklı bir yapıyı barındıran Ripple, ana görevinin para aktarımı olduğunu dile getiriyor.

2018-06-15 23:44:56

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram Fenomeni Olmak İçin Yapmanız Gereken 5 Şey!

osyal medyanın en yalın ve en etkili araçlarından biri olan Instagram, gün geçtikçe daha popüler bir mecra oluyor. Hal böyle olunca Instagram fenomenleri de daha değerli oluyorlar. Peki Instagram

Windows Server 2012 IP Adres Sabitleme

Gelişen teknoloji ile birlikte hepimiz işyerlerimizde küçük veya büyük yapılarda sunucular bulundurmaktayız. Bununla birlikte sunucularımız ya lokal bir ortamda kendileri arasında client (istemci)

DNS güvenliği nedir

DNS güvenliği hakkında bilgili misiniz? “DNS güvenliğine henüz gelmedim, daha DNS kalıbının ne olduğunu anlamaya çalışıyorum.” diyorsanız işe temelden başlamakta fayda var. DNS