Oops! 404

sayfa bulunamadı

1 Localhost programları | Popileriz.com | İnstagram ücretsiz Takipçi İnstagram Beğeni
Localhost programları"

Localhost programları

Localhost programları Windows, Linux ve MAC OS işletim sistemleri için ayrı paketler halinde sunulurlar. Kurulum paketleri içerisinde Apache, PHP, MySQL, phpMyAdmin ve Perl kurulumlarını içerirler. Bilgisayarınızı yerel bir sunucu haline getirebileceğiniz bu program paketleri bir yönetim arayüzü de içerirler. Bu arayüz diğer (Apache vs.) kurulumlara ait yapılandırma ve yönetimi kolayca kontrol etmenizi sağlar. Bu makalede kullandığınız işletim sistemine uygun localhost programı tavsiyeleri bulabilirsiniz.

Makalede neler var ? [göster]

Windows localhost programları

Windows işletim sistemli bilgisayarlar için  localhost üzerinde PHP, WordPress, Joomla ve HTML denemeleri için kullanabileceğiniz paket programların en tanınmışları WAMP ve XAMPP dır.

Wamp Server

Wamp server kurulumu indirme sayfası

Wamp server kurulumu indirme sayfası

WAMP Server ile Windows işletim sistemi olan bilgisayarınızı bir web geliştirme ortamına çevirebilirsiniz. Kişisel bilgisayarınız üzerinde HTML, CSS, PHP, MySQL ve JavaScript ile hazırladığınız web sayfalarını, WordPress – Joomla gibi yazılım paketlerini web sunucusuna yüklemeden önce localhost üzerinden yayınlayarak test edebilirsiniz.

XAMPP

XAMPP kurulumu windows 10 üzerine

XAMPP en popüler PHP geliştirme ortamıdır. XAMPP  ücretsiz, yüklenmesi kolay Apache dağıtımı olup MariaDB, PHP ve Perl içerir. XAMPP açık kaynak paketi inanılmaz kolaylıkta yüklenilebilmesi ve kullanılabilmesi için ayarlanmıştır.

EasyPHP

AppServ

AppServ Paketi Apache – PHP – MySQL – phpMyAdmin içerir.

WebMatrix

Microsoft tarafından desteği kaldırıldı. Yerine Visual Studio öneriliyor.

Linux localhost programları

Linux işletim sisteminde kullanabileceğiniz localhost programları.

LAMP

MAC OS localhost programları

Apple MAC OS işletim sistemi üzerinde kullanabileceğiniz localhost programları.

MAMP

MAMP, bilgisayarınıza birkaç saniye içinde yerel bir sunucu ortamı yükler. Ücretsiz olarak gelir ve kolayca kurulur. Ücretli versiyonuda bulunur. MAMP, sisteminizde halihazırda mevcut olan herhangi bir Apache kurulumunu etkilemez. Apache, PHP ve MySQL ‘i bir betik başlatmadan veya herhangi bir konfigürasyon dosyasını değiştirmeden yükleyebilirsiniz. Ayrıca, MAMP ‘ı kaldırmak isterseniz, MAMP klasörünü silmeniz yeterli.

2018-06-15 23:46:31

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

İnstagramda Beğeni Sayısını Arttırma Yöntemleri

Merhaba dostlarım bildiğiniz gibi tüm sosyal platformlarda olduğu gibi İnstagram’ da da beğeni sayısı bir çoğumuz için çok önemli bir kavramdır çünkü beğeni bir çok şeyi belirler.

Web Sitesi Kurma Rehberi 2018 » İnternet sitesi nasıl kurulur ?

Web Sitesi Kurma Rehberi yeni başlayanlar için hazırlanmış, adım adım takip edebileceğiniz, kodlama bilgisi gerektirmeyen, ücretsiz bir web sitesi kurma ve blog hazırlama rehberidir. Her web

IS-IS Yönlendirme Protokolü

IS-IS (Intermediate System to Intermediate System) genellikle büyük ölçekli ağlarda hatırı sayılır şekilde tercih edilen bir yönlendirme protokolüdür. Büyük ölçekli olup BGP kullanan (ISP