Oops! 404

sayfa bulunamadı

1 Web sitelerinde görsel kullanımı ve Ücretsiz resim kaynakları | Popileriz.com | İnstagram ücretsiz Takipçi İnstagram Beğeni
Web sitelerinde görsel kullanımı ve Ücretsiz resim kaynakları"

Web sitelerinde görsel kullanımı ve Ücretsiz resim kaynakları

Web sitelerinde görsel kullanımı metin içeriğiniz kadar önemlidir. Web siteniz, sayfanız, blog veya makalenizin gerçek bir değeri olduğunu göstermek ve okuyucuların ilgisini çekmenin en hızlı yolu kaliteli, özgün ve ilgi çekici görseller kullanmaktır.

Bu makalede web sitenize görsel temin etmek için kullanabileceğiniz  ücretsiz resim kaynaklarını ayrıca kaliteli, özgün ve ilgi çekici görseller kullanmanın faydalarını anlatmaya çalıştık.

Makalede neler var ?

Web sitelerinde görsel kullanımı

Değerli bilgileri okuyucularınızla paylaşmak isterseniz, iyi yapılandırılmış sayfalar oluşturmak ve kaliteli makale yazmak çok önemlidir. Yazmaya başlamadan konu hakkındaki araştırmanızı yapar ve anahtar bilgilerin tümünü çıkarırsınız. Bu bilgileri okuyucu kitlenize uygun bir düzende makale içeriğinde kulanırsınız ve yazınız yayınlanmaya hazır hale gelir.

Bu aşamadan sonra tek sorun aynı konuda yüzlerce makale olmasıdır.

Web sitesi ziyaretçileri çoğu zaman size sayfa yada makalenize tüm dikkatini toplayarak saatlerini vermezler. Yazınızın gerçek bir değeri olduğunu göstermek ve okuyucunun ilgisini çekmek için en iyi yol, yazıda kaliteli, özgün, makale ile alakalı ve ilgi çekici görüntüler kullanmaktır.

Web sitelerinde görseller başlıca makale öne çıkan görseli ve sayfa içi olarak kullanılır. Öne çıkan görseller WordPress, Joomla gibi bir çok CMS de kategori, etiket gibi makale listesi yani arşiv sayfalarında da kullanılır.

Makale öne çıkan görselleri bu açıdan bir kata daha önemlidir diyebiliriz. Arşiv sayfalarında öne çıkan olarak belirlediğiniz görseller küçültülmüş boyutlarda gösterilir. Kullandığınız tema ile belirlenen bu boyutlar

Makale ve sayfalarda neden resim kullanmalı  ?

Beyine iletilen bilgilerin % 90′ ı görseldir ve görseller beyinde metinten 60.000 kat daha hızlı işlenir.

Bu, ziyaretçilerin sayfa yada makalenize baktığında, göreceği ilk şey (ve potansiyel olarak tek şey)  resimlerdir anlamına gelir. Makalenize resimler eklediğinizden emin olun.

WordPress ve Joomla! temalarının çoğu yazılar için öne çıkan görsel desteği sunar, bu görseller genellikle yazının en üst kısmıda görüntülenir ve okuyucu tarafından ilk görünen kısımdır. Ayrıca okuyucuyu yazı içine çeken yada okumama kararı aldıran en büyük etkenlerdendir.

Öne çıkan görsel (featured image) sonrasında aşırıya kaçmadan yazı içinde konu ile alakalı başka resimler eklemek konunun pekişmesine yardımcı olur. Makale yazma tarzınıza ve sitenizin genel düzenine uygun olarak yazı içine eklediğiniz resim dosyaları ayrıca daha keyifli bir okuma sağlar. Haber sitelerinin son zamanda uyguladığı galeri tarzı yazılar bu uygulamaya örnek verilebilir.

Bir yazı içinde kaç tane resim olmalı ? sorusuna net bir cevap yok ancak mümkün olduğunca az ve optimize edilmiş resim kullanmak daha faydalıdır. Fazla resim kullanmak sayfaların yüklenme süresini uzatır ve okuyucuyu yormaya başlar.

Son olarak kullanılacak resimlerin özgün olması gerekir. Bu hem telif hakkı ihlalini ortadan kaldırır hem özgün resim konusunda sizi uğraştır.

2018-06-15 23:50:50

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

instagram otomatik beğeni

Günlük olarak yaklaşık 2 milyonu geçen kullanıcı ağına sahip sosyal medya aracı instagram artık daha çok kullanılır hale geldi. Görünen o ki, instagram artık birçok sosyal medya sitesini

İnternet nedir ? Kısa tarihçesi ve Temel bilgiler

İnternet bulunuşundan kısa bir süre sonra modern hayatın vazgeçilmez ihtiyaçlarından biri haline geldi. Her evde hatta her elektronik cihazda bulunan yüksek hızlı internet bağlantısı sayesinde

Instagram Takipçi Paneli Ne İşe Yarar?

300 Milyon civarı kullanıcısı ile fotoğraf alanında en iyi sosyal ağ sitesi olan Instagram, büyük kullanıcı kitlesi nedeniyle büyük bir ticaret payı oluşturmaktadır. Bu pazar payından