Oops! 404

sayfa bulunamadı

1 WordPress varsayılan Gravatar resmini değiştirme | Popileriz.com | İnstagram ücretsiz Takipçi İnstagram Beğeni
WordPress varsayılan Gravatar resmini değiştirme"

WordPress varsayılan Gravatar resmini değiştirme

WordPress sitenizdeki varsayılan Gravatar görüntüsü yerine kendi hazırladığınız bir görüntüyü varsayılan gravatar olarak belirleyebilirsiniz. Bu makalede WordPress’ deki varsayılan gravatarı nasıl değiştirileceğini ve kendi gravatar resminizi seçenekler arasına nasıl ekleyebileceğinizi  anlatmaya çalıştık.

Makalede neler var ? [göster]

Varsayılan Gravatar nedir ve neden değiştirilir?

Gravatar, WordPress kurucularından Matt Mullenweg’ in Automattic adlı şirketi tarafından oluşturulmuş ve işletilen bir web hizmetidir. Herkesin bir profil oluşturmasına ve avatar görüntülerini e-posta adresleriyle ilişkilendirmesine izin verir. Bu avatar resmi daha sonra kullanıcıların yorum yaptığı veya blog yazıları yazdığı tüm WordPress bloglarında gösterilir. Daha fazla ayrıntı için Gravatar nedir konusunu okuyabilirsiniz.

Tüm WordPress siteleri hazır Gravatar desteği ile gelir ve makale yazarken veya yorum yaparken kullanıcıların avatarlarını otomatik olarak gösterebilir. Bununla birlikte, bir kullanıcının gravatar görüntüsü yoksa, WordPress otomatik olarak varsayılan gravatar görüntüsünü gösterir. Varsayılan seçenek, gizemli adam adlı bir görüntüyü göstermektir ve şöyle görünür.

WordPress varsayılan gravatar görüntüsü

WordPress varsayılan gravatar görüntüsü

Gizemli kişiyi varsayılan görüntü olarak kullanmak istemiyorsanız, onu kendi istediğiniz bir resim ile değiştirebilirsiniz. Özel bir varsayılan gravatar görüntüsü kullanabilmeniz için WordPress sitenizdeki varsayılan gravatar görüntüsünü nasıl değiştirebileceğinizi anlatmaya başlayalım.

WordPress Varsayılan Gravatar Görüntüsünü Değiştirme

İlk önce Ayarlar »Tartışma sayfasına ve Avatar bölümüne gidin. Burada WordPress sitenizdeki gravatar ayarlarını yapılandırabilir ve değiştirebilirsiniz.

WordPress garavatar ayarları

WordPress garavatar ayarları

Varsayılan Avatar bölümünde altında birkaç seçeneğin bulunduğunu göreceksiniz. Bu avatarlar, bir kullanıcının e-posta adresiyle ilişkili bir gravatarı bulunmadığında kullanılır. Yeni kurulumda WordPress gizemli kişi simgesini varsayılan gravatar olarak kullanır. Bunu boş ya da gravatar logosu ile değiştirebilirsiniz. Başka varsayılan gravatar seçenekleri de bulunur. Bunlar otomatik gelen desen görüntülerdir. Bu resimler, algoritmik olarak benzersiz bir gravatar görüntüsü oluşturmak için yorum yazarının adını veya e-posta adresini kullanmaktadır. Varsayılan gravatarınızı değiştirdikten sonra değişiklikleri kaydet düğmesini tıklamayı unutmayın.

WordPress’de özel varsayılan Gravatar görüntüsü kullanımı

WordPress ayrıca kendi varsayılan gravatar resimlerinizi kullanmanıza da izin verir. Kendi özel varsayılan gravatar görüntünüzü WordPress’e kolayca nasıl ekleyebileceğinizi aşağıda bulabilirsiniz.

Önce, varsayılan gravatar olarak kullanmak istediğiniz bir resim oluşturmanız gerekir. Bu resim, 250 × 250 piksel boyutlarında olmalıdır. Bu resmi WordPress sitenize yüklemeniz gerekir. Ortam »Yeni Ekle yolunu takip ederek ve özel varsayılan gravatar resminizi yükleyin.

Ortam Yeni Ekle yolu resmi

Ortam Yeni Ekle yolu resmi

Resim yüklendikten sonra, resmin yanındaki Düzenle bağlantısına tıklatmanız gerekir. WordPress resminizi düzenlemek için açacaktır. Görüntü dosyası URL’sini kopyalayın ve Not Defteri gibi düz metin düzenleyicisine yapıştırın.

Ardından Temanızın functions.php dosyasına aşağıdaki kodu ekleyin.

add_filter( 'avatar_defaults', 'new_gravatar' );

function new_gravatar ($avatar_defaults) {
$myavatar = 'https://webtium.com/wp-content/uploads/default-gravatar-penguin.png';
$avatar_defaults[$myavatar] = "Özel Gravatar";
return $avatar_defaults;
}

$myavatar değerini daha önce yüklediğiniz özel gravatar resminin URL’si ile değiştirmeyi unutmayın

Şimdi Ayarlar »Tartışma sayfasına giderseniz, varsayılan avatar seçeneklerine eklenen özel varsayılan avatarınızı göreceksiniz.

WordPress özel gravatar seçeneği

WordPress özel gravatar seçeneği

Özel varsayılan avatar görüntüsünü seçin ve ardından değişiklikleri kaydet düğmesini tıklayın. WordPress artık varsayılan gravatarınızı e-posta adresleriyle ilişkilendirmemiş kullanıcılarınız için kullanacaktır.

2018-06-15 23:50:19

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

IS-IS Yönlendirme Protokolü

IS-IS (Intermediate System to Intermediate System) genellikle büyük ölçekli ağlarda hatırı sayılır şekilde tercih edilen bir yönlendirme protokolüdür. Büyük ölçekli olup BGP kullanan (ISP

Instagram Fenomeni Olmak İçin Yapmanız Gereken 5 Şey!

osyal medyanın en yalın ve en etkili araçlarından biri olan Instagram, gün geçtikçe daha popüler bir mecra oluyor. Hal böyle olunca Instagram fenomenleri de daha değerli oluyorlar. Peki Instagram

Ospf Cisco Protokolu

Merhaba Arkadaslar Bugun size Dinamik yönlendirme protokollerinden Olan Ospf Yi Anlatacagım; İlk Olarak Ospf Nedir ?;  Ospf aslında  link state bir protokoldür Hedef networke en